Sigara kullanımı ve çevre kirliliği akciğerlerimizi olumsuz etkileyen unsurlar arasında ilk sırada geliyor. Vücudumuzdaki zehirden ve olumsuz etkileyen unsurlardan kurtulmak için zaman zaman detoks yapmak faydalı oluyor. Bu yazıda bahsedeceğimiz yöntem ile akciğerlerin temizlenmesi hedefleniyor.

Akciğerleri üç günde temizleyen yöntem ile sigaranın etkileri azaltılabilir. Bu yöntemi uygulamadan önce sigarayı bırakmak gerekiyor. Sigarayı bırakmak vücudun zehirden arınmaya hazır hale gelmesini sağlar. Detoksa başlamadan önce hafif egzersizler yaparak ve bitki çayı tüketerek vücudu hazır hale getirmek gereklidir.

Akciğerleri Temizleyen Detoks Tarifi:

Detoksun ilk günü kahvaltıdan önce 1,5 bardak suya 2 limon suyu sıkılır ve bu su içilir. Aynı gün öğle yemeğinden önce aynı ölçüde greyfurt ve havuç suyu içilir. Yemekle birlikte 2 bardak yaban mersini tüketilir. Akşam yatmadan önce ise 2 su bardağı yaban mersini suyu içilir. Yaban mersini potasyum bakımından zengin bir yiyecektir. Greyfurt ve havuç ise solunum sitemini düzenleyip kanı temizleyici etki gösteren mucizevi besinlerdir.

Bu işlemleri 3 gün boyunca aynı şekilde devam ettirerek detoksu tamamlamış olacaksınız. Aynı zamanda spor yapmak ve bitki çayları tüketmekte akciğerlerinizi eski sağlığına kavuşturmanıza yardımcı olur.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*