Bu diyet türü 1990 yılında Hollywood yıldızları tarafından sıklıkla uygulanmıştır. Kilo verme amaçlı yapılan bu diyet genellikle çok yoğun bir egzersizden ve düşük kalorili beslenmeden geçmektedir. Günlük enerji ihtiyacının çok altında kalorili bir beslenmeyi prensip haline getirmektedir. Böylelikle vücut hızlı bir şekilde yağ yakar ve kilo verme süreci hızlanır. Ancak bu diyet vücudu zayıf ve yorgun bir hale getirebilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmemesini sağlayabilir. Uzun süreli uygulanmaması vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çünkü vücut enerji ihtiyacını karşılayamaz.

Yeterli protein, vitamin ve mineral alımını garanti etmez. Genellikle düşük kalorili besinler içerir. Böylelikle vücut yeterli besin alamaz ve sağlık sorunları oluşturabilir. Egzersiz programı çok tempoludur. Sürekli uygulanması beklenmektedir. Bu da aşırı yorgunluğa ve stres seviyesini en üst seviyeye çekebilir. Yapılan egzersizle birlikte aşırı terleme meydana gelir. Su kaybına neden olur.

Bu nedenle Hollywood diyeti uygulanmadan önce mutlaka bir diyetisyen ile görüşülmesi önerilir. Diyetisyen sizlere uygun en iyi diyeti belirler. Vücut tipinize göre, ihtiyaçlarınıza göre bir diyet listesi hazırlar.

Yoruma Kapalı.