Yüzyıllar boyunca kadınlar daha fazla anne sütü elde edebilmek için çeşitli otlar, meyve ve sebzeler kullandı. Anne sütünü arttıran farklı bitki kombinasyonları nesilden nesle aktarıldı ve günümüzde süt çayı olarak bilinen ürünlerin temelini attı. Bu bitkileri hazırlamanın en yaygın ve geleneksel yollarından biri çaydır. Sadece sıcak suya bir miktar anne süt çayı ekleyip demlendirmeniz yeterli olduğundan kullanımı son derece kolaydır.

tea-2356764_640

Anne Süt Çayı İçeriğinde Neler Vardır?

Emziren kadınlar için yaygın süt arttırıcı bitkiler; çemen otu, rezene, ısırgan otu, keçi otu, yonca, devedikeni, anason, hatmi kökü, kişniş, kimyon, kırmızı ahududu yaprağı  ve mineçiçeğidir. Bu bitkileri bir aktardan da bulabilir, karıştırabilir ve süt arttırıcı çay yapabilirsiniz, ancak her zaman gerçek ve saf olduklarından ya da doğru ölçü kullandığınızdan emin olamayabilirsiniz. Buna karşılık, günümüzde bilimsel yöntemlerle hazırlanan anne süt çayı, emzirme döneminde güvenle kullanabileceğiniz bitki bileşenlerinden oluşur.

Anne süt çayı için en doğru seçenek, üzerinde oranı, miktarı, türü, menşei gibi açıklayıcı bilgileri bulabileceğiniz ve içeriğine güvenebileceğiniz hazır bir ürün satın almak olmalıdır. İyi bir tavsiye olarak aliunyazicibaharat.com web sitesini ziyaret edebilir, her zaman doğal, taze bitkilerle hazırlanmış anne süt çayı çeşitlerinden satın alabilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*