Gözlerde yaşanan sorunlar ihmale gelmez. Göz tansiyonu özellikle hemen kendini belli eden bir hastalık değildir. Belirtilerden sizler kendiniz anlarsınız.

göz tansiyonu

göz tansiyonu

Mide bulantısı, baş ağrıları ya da bulanık görme gibi durumlar tansiyonun habercisidir. Tedavi edilmediği durumlarda görme bozukluğu ya da görme kayıplarına neden olur. Birden ortaya çıktığı için sizler düzenli gözlerinizin tansiyonuna baktırmalısınız.

Göz Tansiyonu Belirtileri

Zamanla gözler hassas olur. Renkli halkalar sıklıkla görülmeye başlar. Özellikle 40 yaş üzeri kişiler ve ailelerinde glokom varsa düzenli olarak kontrollerini yaptırmaları gerekir. Gözlerinizde kızarıklık durumları da yaşamaya başlayabilirsiniz. Erken önlem alarak gözlerinizi sağlığına kavuşturmanız mümkün.

göz tansiyonu

göz tansiyonu

Göz tansiyonunda tedavi süreci farklı aşamalarda olur. Cerrahi tedavi, ilaç ya da lazer uygulanır. İlk dönemlerde hasta görme bozukluklarını anlamaz. Uzmanların tedavileriyle birlikte düzenli olarak göz jimnastiği yapmanız faydalıdır. Bilgisayar başında olanların düzenli olarak göz jimnastiği yapmaları göz kaslarını güçlendirir. Doktor kontrollerini belirli yaştan sonra ihmal etmeden düzenli yaptırmanız görme kalitenizi de artırır. Göz konusunda her zaman erken müdahale önemli.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*