ISO 9001 standartları, karmaşık ve yönetimi zor bir prosedür dizini değildir, asıl amacı; işletmeniz için uygun, işlevsel bir kalite yönetim sistemi kurulmasını sağlamaktır. Elbette, iso 9001 belgesi ile uluslararası arenada kabul gören bir kalite yönetim sisteminizin bulunduğunu kanıtlamak, size bir adım öne geçme fırsatı verir. Doğru destek ile işletmenizin tüm alanlarını standartlara uygun hale getirecek bir sisteme sahip olabilirsiniz.

ISO 9001 Sertifikası Nereden ve Nasıl Alınır?

ISO belgeleri konusunda bilinmesi gereken şu ki, ISO’nun kendisi şirketlere iso 9001 belgesi vermez, sertifikasyon dış kuruluşlar tarafından yapılır. Tanınmış ve güvenilir bir 3. taraf sertifikalandırma kuruluşu seçmeniz çok önemlidir. ISO danışmanlık şirketini seçerken CASCO (ISO komitesi) standartlarına uyup uymadıklarını kontrol edebilirsiniz. Akreditasyon mecburiyeti yoktur, ancak danışmanlık şirketinin ISO Akreditasyon organlarının gereksinimlerini karşılamaları gerekir.

iso-9001-belgesi

ISO 9001 Sertifikasyonu Ne Kadar Sürer?

İlk sertifika denetimi Aşama 1 ve Aşama 2  olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Tüm denetimler tamamlandıktan ve tüm bulgular ISO denetim raporuna eklendikten sonra, size ISO 9001 sertifikası verilmesi sağlanacaktır. Genel olarak, ISO belgelendirme sürecini tamamlamak için gereken süre 6 ila 15 ay arası olabilir. Bu süreçleri biraz daha erkene çekmek mümkündür. http://kilavuzdanismanlik.com linkine tıklayarak ve Kılavuz Danışmanlık ile iletişime geçerek daha profesyonel ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*