Ege Bölgesi’nin tatil cennetlerinden olan Kuşadası, Aydın iline yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alıyor. Denize kıyı olan ve 100 binlik nüfusu ile her yıl dünyanın her yerinden tatilci ağırlayan Kuşadası’na Adnan Menderes Havalimanı aracılığı ile uçakla ya da otobüs seferleri ile rahatça ulaşabilirsiniz. Küçücük bir kasabaya sığdırılan kültür, doğa, deniz ve sıcak kanlı insanları ile unutamayacağınız bir tatil ve gezi imkanı suna Kuşadası’nda bol bol resim çekerek anı albümü oluşturmayı unutmamalısınız.

Kuşadası Gezilecek Yerler

Her ne kadar küçük bir coğrafya üzerinde yer alsa da Kuşadası’nda gezilecek pek çok yer bulunuyor. Bunların başında; Kurşunlu Manastırı, Melia, Güvercinada, Şehir Surları ve Kale Kapısı, Dilek Yarım Adası Milli Parkı, Hagios Antonios Manastırı, Ilıca Tepe, Kervansaray, Kaleiçi Camii, Aya Yorgi Manastırı, Pygale, Tarihi Su Yolları, Kaleiçi Hamamı, Yılancı Burnu, Hanım Camii ve Kasım Yaman Parkındaki Taş Eserler yer alıyor.

Kuşadası’nda Mutlaka Yapılması Gerekenler

Kuşadası sahilinden Güvencinada’ya kadar fayton gezisi yaparak sahil boyunca deniz havasını içinize çekebilir ve bol bol resim çektirebilirsiniz. Ayrıca Ege Port ya da Marina’da denize karşı bir manzarada bir yorgunluk kahvesi içmeyi unutmamalısınız. Eğer yaz aylarında gezinizi gerçekleştiriyorsanız, yat turu yaparak uçsuz bucaksız denizde yüzme keyfi yapabilir ve dilerseniz Yunan Adaları’nı daha yakından görebilirsiniz.

Kuşadası Yeme- İçme Kültürü

Genel olarak zeytinağlı yemekler ve deniz ürünleri üzerine olan yemek kültürü, hafif ve çok lezzetlidir. Kuşadası’na giden bir turistin mutlaka yemesi gereken lezzetler arasında; midye dolma, etli nohut yahnisi, meze, gözleme, incir telemesi, keşkek, balık, kumpir gibi yemekler yiyebilirsiniz. Sahil kenarında pek çok balık restoranı bulabilir ve buralarda dilediğiniz balık ya da deniz ürününü afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*