Genel olarak, özel ya da kamu sektöründe işe girmek için istenen belgeler arasında sağlık raporu vardır. Sağlık raporları, türlerine göre ve istenilen rapora göre alınır. Kişisel raporlar olduğu gibi, sağlık kurulunun vermesi gereken raporlarda bulunur.

sağlık

sağlık

Sağlık raporu veren kurullar, haftanın belli günlerinde toplanırlar. Bu devlet hastanesi olabileceği gibi, özel sektör hastanesi de olabilir.Genel olarak alınan ve işyerine girmek için alınan raporların birçoğu, yeni yasaya göre özel istdihtam büroları tarafından verilmeye başlandı.

Sağlık Raporu Türleri

Kişisel sağlık raporları; engelli raporları, trafik sigorta raporları, özel eğitim raporları v.b. gibi kısımlara ayrılır. Raporu almak isteyen kişinin şahsen başvurması gerekir. Genel olarak, sağlam raporu olarak bilinen ve işe girmek için alınan raporlar da, kişisel rapor kapsamındadır.

sağlık raporu

sağlık raporu

Sağlam raporlarının en kapsamlı olanı; yurtdışına çalışmak için gitmeye hazırlananlar ile kamu sektörüne girmeye hak kazanan kişilerin aldığı raporlardır.Resmi kurum raporları; mahkeme, sosyal güvenlik kurumu, vergi daireleri tarafından resmi olarak istenen rapor türlerindendir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*