girl-601552_640

Yaşınıza, kilonuza ve vücut türünüze rağmen, muhtemelen selülit sahibi olursunuz, ancak bunlardan kurtulmak aslında imkânsız değildir. Üstelik bu sevimsiz cilt deformasyonundan kolayca kurtulmanıza izin verecek gerçekten etkili anti-selülit çareleri ve etkili ipuçları bulunuyor. İşte, bazı önerilerimiz:

  • Cildinize masaj yapın: Sıkı bir cilt elde etmenin en hızlı ve kolay yollarından biri masajdır. Vücudunuzdaki sorunlu bölgelerin masajı, kan dolaşımını artırarak yağ birikintilerini serbest bırakır. Düzenli olarak profesyonel bir masaj yaptırabilir veya evde bir anti-selülit masaj aleti kullanabilirsiniz.
  • Anti selülit kremi kullanın: Masaj ile birlikte anti-selülit ilaçları kullanırsanız şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Uzmanlara göre, kafein içeren selülit önleyici kremlerin kullanılması etkili. Kafeinin, yağ birikintilerinin etrafındaki şişmeyi azalttığı ve cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağladığı belirtiliyor.
  • Bol su için: İyi nemlenmiş cilt kesinlikle daha canlı ve sağlıklıdır. Doktorlar günde en az 8 bardak su içmenizi tavsiye eder. Ayrıca, birçok su içeren yiyecekleri yemeye çalışın. Tuz ve şekeri fazla kullanmanın selülit görünümünü de arttırdığını da unutmayın.
  • Mutlaka egzersiz yapın: Yaptığınız tüm diyet, uygun fiziksel aktivite olmadan boşuna çabadır. Koşu ve düzenli egzersiz, ayrıca kardiyo egzersizleri, selüliti vücuttan uzaklaştırıyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*