Gün geçmiyor ki farklı bir diyet uygulaması ile tanışmayalım. Oldukça zararlı ola bazı diyet uygulamaları sonucunda bedenimiz tanınmayacak halle dönerken organlardaki zayıflama bağışıklık sistemine de etki ederse oldukça sıkıntılı ve sağlıksız bir yaşam tarzı ile başa çıkmaya zorlanırsınız. Bu anlamda diyet uygulamalarında ne anlatılmak istendiğin ve kazanımların neler olduğuna bakmanız tavsiye edilir.

Birçok diyet sadece kişiye özel yapılıyor. Bunun sebebi her bireyin beslenme şeklinin farklı olmasıdır. Fakat bunun dışında bazı diyet uygulamaları var ki bunlar zayıflamaktan çok sağlıklı beslenmeye geri dönüşü anlatan diyet programlarıdır. Bu diyet programının ana prensibi sağlıksız ve işlenmiş olan gıdalar artık tüketilmemelidir. Bunların dışında beslenme şeklinize yeni bir kazanım katarken belli ihtiyaçlar hemen bıçak gibi kesilemez. Bunları yavaş yavaş bırakırken müdahilleri ile beslenme uygulaması yapılmaktadır. Alan diyeti de bu tarz olan diyet programlar içinde ye alıp daha sağlıklı nasıl olunur sorunsa yanıt veriyor.

Alan Diyet Uygulaması Nasıl Yapılır?

Besinlerin uygun şekilde bölüştürülmesi prensibine dayanan Alna diyetinde en çok alınacak olan besin % 40 oranı ile karbonhidrattır. Bunun arkasından eşit oranda protein ve yağ % 30 oranlarında alınması gerekiyor.

Birçok kişi tarafından denenmiş olan bu diyet uygulaması ilk olarak Dr. Berry Spears tarafından uygulandı. Konusunda uzman olan kişilerce uygulanan ve onaylanan bu diyet programı tavsiye elden diyet programları arasında yer alıyor. Bu diyet uygulamasında ceviz, zeytinyağı ve fındık gibi yağ içerenleri kullanılıyor. Bu yağ içerenleri de sağlıklı beslenme prensibine en uygun olan içerikleri taşımaktadır. Bu uygulama ile kilonuzu muhafaza edebilmeniz yanında sağlıklı bir yaşam modellini de seçmiş olursunuz. Her öğün bir porsiyon et ve bunun iki katı kadar değerinde iyi yağ ve iyi karbonhidrat kullanımı ile uygulanıyor.

Yoruma Kapalı.