Grip hızlı bir şekilde ilerleyen ve diğer rahatsızlıklara da sebep olabilen bir hastalıktır. Her yaştan kişiyi etkileyen gribin bebekler arasında da sık karşılaşılan bir problem olduğu bilinmektedir. Grip hastalığı yaşayan bebeklere öncelikle üşümemeleri ve terlememeleri için sıcak tutan kıyafetler giydirilmelidir.

bebeklerde grip

bebeklerde grip

Gribin virüsleri ile bebeğin savaşabilmesi için bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gereklidir. Bunu sağlayabilmek için emzirilme döneminde olan bebekler düzenli olarak emzirilmelidir. Yemek ile beslenen bir bebek var ise bağışıklık sistemini güçlendirecek besinler verilmelidir.

Sıvı Tüketimini Arttırın

Bebeğin grip olduğu zaman sürekli dinlendirilmesi ve bol miktarda sıvı tüketmesi gereklidir. Emzirilme döneminde olan bebeklere biberon yardımıyla sürekli sıvı takviyesi yapılmalıdır. Eğer bebeğiniz normal bir şekilde beslene biliyorsa, C vitamini içerikli olan meyve parçaları verebilirsiniz.

bebeklerde gribe ne iyi gelir

bebeklerde gribe ne iyi gelir

Ayrıca çorba ya da et suyu da gribe karşı etkili olabilmektedir. Grip olan bebeklerin kapalı ya da hava almayan mekanlarda bulundurulmaması gereklidir. Bebek ile temas halinde olan kişilerin ise hijyenlerine ekstra özen göstermesi gereklidir. Eller sürekli yıkanmalı ve vücut temiz tutulmalıdır.

Yoruma Kapalı.