woman-1246318_640

Doğum sırasında ritmik nefes alma, anne adayı ve bebek için mevcut olan oksijen miktarını en üst düzeye çıkarır. Nefes alma teknikleri, ayrıca annenin dayanılmaz olabilen kasılmaların acısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Doğum için doğru solunum teknikleri

İlk önce, anne adayı onun için işe yarayan bir nefes alma şekli bulmalıdır. Bu tekniklerin doğum stresini gidermeye yardımcı olacağına inanıyoruz.

Mum söndürme tekniği: Nefes aldığınızda önündeki bir mumu üflediğinizi hayal edin. Bir kasılma başladığında, burnunuzdan derinden solunmaya başlayın.

Altın yol: Bir kasılma başladığında, burnunuzdan derin nefes almaya başlayın. Sonra, ağzınızdan hafifçe nefes verin, üflediğiniz nefesi, nefes verirken sizden uzağa doğru hareket eden altın bir yol olarak görün. Bunun uzaklaşmakta olan acıyı temsil ettiğini unutmayın.

Nefesini sayma tekniği: Nefes alırken, 3′ kadar ve nefes verirken 5’e kadar sayın. Bu tekniğin amacı nefes alıp vermenizi düzenlemek ve ayrıca odaklanmanızı sağlamaktır.

Çok hızlı nefes almak veya vermek, başınızı döndürebilir ve el ve ayak parmaklarınızda karıncalanma hissine neden olabilir. Bu nedenle burnunuzdan nefes aldığınızdan ve ağzınızdan mümkün olduğunca yavaş bir şekilde soluduğunuzdan emin olun.

Yoruma Kapalı.