Diyet, egzersiz ve spor yapmasına rağmen çeşitli sebepler ile istediği forma ulaşamayan veya beslenme ve spor programlarına riayet edemeyen herkesin ilgisini çekebilecek karındaki yağlarla kalça estetiği nasıl yapılır sorusu ile karşı karşıyayız. İnatçı karın yağları artık estetik cerrahi müdahaleleri ile sorun olmaktan çıkıyor.

Kalça Estetiğinde Devrim

Tıp teknolojisindeki gelişmeler ile estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanlarının uygulamaya geçirdiği devrim niteliğindeki uygulamalar, bölgesel yağ transferi yapılarak gerçekleştiriliyor. Yani sadece yağların yeri değişiyor ve şekilleniyor. Yapılan operasyon, hem düz bir karına, hem de ince bir bel oyuntusu ile orantılandırılmış yuvarlak formlu kalçalara sahip olmanızı sağlıyor.

Fazla karın yağları ile beden şekillendirme uygulamasının içinde 2 farklı operasyon bir arada yapılıyor. Öncelikle ‘liposcupture’ tekniği ile karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınıyor. Buradaki önemli nokta; yağların hava almadan,  yaşayan ve sağlıklı kök hücreler ile transferini sağlamaktır. İşlemin ardından bu toparlanan yağ, kalça popo bölgesine transfer ediliyor. Kalça şekillendirilip, operasyon tamamlanıyor.

Karındaki Yağlarla Kalça Estetiğinin Sakıncaları Var mıdır?

Kök hücrelerin transfer edildiği bölgenin deri dokusunu operasyon sırasında normal, pürüzsüz hale getiriliyor ve zaman içinde bir deformasyon göstermeyerek işlevine devam ediyor. Karın bölgesinde çok kalın bir yağ tabakası var ise liposcupture operasyonu sonrasında deride gevşeme yaşanabiliyor. Bu durumlarda alınan yağ ile kalça operasyonu bittikten sonra içi boşalan sarkık cilt fazlalığının alınması gerekebiliyor. Bunun için hastaya karın germe estetik operasyonları yapılıyor.

Kalça Estetiği Kalıcı mıdır? Popo estetiği operasyonları genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1-1,5 saat sürer. Operasyon sonrası 2 hafta boyunca özel bir korse giyiliyor fakat 3 gün istirahattan sonra normal hayata dönülüyor. Doğal ve çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen yaklaşık 1-1,5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilebiliyor ve işlem tekrar edilebiliyor. Kalıcılığın sağlanabilmesi için, bazı tekniklerin geliştirilmesine devam ediliyor.

Yoruma Kapalı.