Gerek genetik nedenlerden gerekse de dış etkenlerden dolayı oluşan cilt lekeleri, özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalma yüzünden daha da artar. Bu nedenle ihtiyaca yönelik olarak her geçen gün geliştirilen cilt lekesi tedavileri arasında bir yenisi ekleniyor. Son dönemlerde oldukça rağbet gören ve etkili sonuçlar alınan Mezoprp yöntemi, cildinizin eski sağlığına ve canlılığına kavuşmasına yardımcı oluyor. Peki, bu cilt sorunlarında mükemmel sonuçlar elde edilen Mezoprp nedir?

Mezoprp Yöntemi Nedir?

Mezoterapi ve PRP yöntemlerinin beraber kullanıldığı Mezoprp tedavisi, kesinlikle uzman bir doktor tarafından yaptırılmalıdır. Tedaviye başlanmadan önce lekelerin cinsi ve hikâyesi dinlenmeli ve buna göre tedavi uygulanmalıdır. Cildiniz incelendikten sonra size özel bir formül uygulanacağını unutmamalısınız. Cildinizdeki lekeleriniz yüzeysel ise daha kısa seanslar ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Fakat cilt lekeleriniz daha derinden geliyor ise bu neticede tedavi süreniz uzayabilir.

Mezoprp yönteminde leke tipine göre farklı tedaviler uygulanır. Size özel hazırlanacak olan vitamin ve mineral kokteylleri, düzenli seanslar doğrultusunda cildinize uygulanarak sonuçlara göre tedaviye devam edilir ya da tedavi sonlandırılır. Bu yöntem en az 4 seans olmakla birlikte bir ya da iki haftada bir uygulanır.

Melazma Cilt Lekelerine Son! Günümüzde yapılan araştırmalar doğrultusunda cilt lekelerinin pek çok çeşidi olduğu ortaya çıkartılmıştır. En çok görülen cilt lekelerinin başında ise “melazma” denilen lekeler yer alıyor. Melazma özellikle yaz aylarında güneşin dik geldiği alın, yanak ve dudak üstü kısımlarında meydana gelen leke çeşitlerine verilen addır. Güneş ışınlarına maruz kalan melazma lekeleri, hâlihazırda olan varlığını daha da arttırarak yüzün tamamına yayılma eğilimi gösterir. Siz de bu ve bunun gibi diğer lekeleriniz için mezroprp yöntemini tercih ederek tüm cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.